Kryendeshja në Ferizaj

Në Ferizaj luhet kryendeshja e javës së katërt në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Kampioni, Ferizaj, e pret fituesen e Kupës, Vushtrrinë. Ndeshja Ferizaj – Vushtrria luhet të shtunën prej orës 16:00. Ferizaj ka fituar tri ndeshjet e deritashme dhe ndan pozitën e parë me Istogun e Prishtinën që po ashtu kanë nga tri fitore. Vushtrria ka luajtur dy ndeshje kurse ka një fitore e një humbje. Renditet e gjashta me dy pikë. Të shtunën janë edhe ndeshjet: Vëllaznimi – Jusuf Gërvalla (14:00), Vjosa – KEK-u (15:00) dhe Istogu – Kastrioti (18:00). Java e katërt mbyllet të dielën me ndeshjet Shqiponja – Prishtina (14:00) dhe Drita – Samadrexha (16:30). Në Ligën e Parë të hendbollisteve luhet java e tretë. Të shtunën është ndeshja Prizreni – Dukagjini (16:00) derisa të dielën janë takimet Llapusha – Deçani (16:30) dhe Ulpiana – Trepça (12:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll …

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën mbrëma në palestrën “Minatori” …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re të Besa Famgas. Në …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian të hënën. Xhema e …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Superligën A …

Të dielën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Llapi ka vazhduar me fitore në stinorin pranveror të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielën në xhiron …

Besa Famgas e ka mbyllur me fitore bindëse fazën e parë të garave në Superligën e Kosovës në hendboll …