Istogu fiton ndeshjen emocionale

Istogu e ka pritur skuadrën Jusuf Gërvalla në ndeshjen ku rezultati ishte në plan të dytë. Ishte një ndeshje emocionale për skuadrën istogase, që të shtunën mbeti pa një person shumë të afërt të klubit. Të shtunën ka vdekur Labinot Aliaj, që për kohë të gjatë i ka qëndruar afër dhe ka përkrahur fuqishëm KHF […]

Me mungesa në përbërje ia kemi dalë të fitojmë ndaj Italisë, një vit më parë

Një tjetër fitore e synojmë në mars, kur luhen kualifikimet për Botëror. Në kuadër të një turneu në Turqi, Kombëtarja jonë kishte fituar ndaj Italisë me rezultat 31:26. Leonora Demaj realizoi 11 gola, Mirela Gjikokaj 8, ndërsa më shumë cilësi në Kombëtaren tonë sollën motrat Marigona e Arlinda Hajdari që debutuan në atë sfidë. Në […]

KHF Ferizaj e humb ndeshjen e parë

KHF Ferizaj ka debutuar me humbje të thellë në garat evropiane. Të shtunën në Antalya të Turqisë, kampioni aktual i Kosovës në konkurrencë të femrave, pësoi me rezultat 40:15 nga skuadra turke Muratpasha Belediyesi. Ndeshja i takoi raundit të tretë të Kupës Evropiane.Pas 30 minutave lojë rezultati ishte 19:7 në të mirë të skuadrës turke. […]

Dy përballje lokale në javën e gjashtë

vushtrria ne akcion

Dy derbi lokal luhen në kuadër të javës së gjashtë të Superligës së hendbollisteve. Të shtunën (sot) është ndeshja e skuadrave gjakovare, Shqiponjës e Vëllaznimit, që fillon në orën 14:00. Sot është edhe ndeshja në mes të Istogut dhe Jusuf Gërvallës, që nis në ora 17:00.Përballja tjetër lokale luhet të dielen nga ora 13:30 në […]

Superliga vazhdon me javën e shtatë

Superliga e Kosovës në hendboll (meshkujt) vazhdon menjëherë të shtunën (sot) kur luhet ndeshja e parë e javës së shtatë. Për shkak të masave të fundit të Qeverisë së Kosovës në luftë ndaj përhapjes së koronavirusit, ndeshjet luhen më herët se zakonisht.Në të gjitha ndeshjet pritet të ketë rivalitet. Sot është ndeshja Vushtrria – Kastrioti […]