Superliga vazhdon me javën e shtatë

Superliga e Kosovës në hendboll (meshkujt) vazhdon menjëherë të shtunën (sot) kur luhet ndeshja e parë e javës së shtatë. Për shkak të masave të fundit të Qeverisë së Kosovës në luftë ndaj përhapjes së koronavirusit, ndeshjet luhen më herët se zakonisht.
Në të gjitha ndeshjet pritet të ketë rivalitet. Sot është ndeshja Vushtrria – Kastrioti (17:00), kurse të dielen janë tri ndeshje tjera: Trepça – Prishtina (16:00), Vëllaznimi – Prizreni (15:00), Drenica – Llapi (15:00). Ndeshja Besa Famgas – Zhegra është shtyrë për 23/24 nëntor.
Në Ligën e Parë të hendbollistëve luhen ndeshjet e javës së pestë. Sot është ndeshja Istogu – Dukagjini (13:30). Katër ndeshjet tjera janë të dielën: Deçani – Rahoveci (13:30), Ulpiana – Drita (12:00), Samadrexha – Lepenci (15:00), KEK-u – Vjosa (14:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova