Fitore për Vushtrrinë e Kastriotin

Të dielën janë luajtur dy ndeshje të javës së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Fitore kanë shënuar skuadrat favorite. Vushtrria e mposhti rivalin lokal, Samadrexhën, me rezultatin 48:23. Ndërkohë Kastrioti i Ferizajt fitoi si mysafir ndaj Dritës së Gjilanit me rezultatin 36:15.  Drita – Kastrioti 15:36 (8:13)  Drita: Vokshi, […]

Pika e parë për Prizrenin, Drenica përmbys rezultatin për fitore

Në Superligën e hendbollistëve më nuk ka skuadra pa pikë të fituara. Pikën e parë në këtë edicion të dielën e fitoi Prizreni, në kuadër të javës së shtatë. Prizreni barazoi 35:35 në Gjakovë ndaj Vëllaznimit. Pas pjesës së parë prizrenasit kishin epërsi 17:16, por ndeshja në fund nuk dha fitues.H. Salihu shënoi 15 gola […]

KHF Ferizaj eliminohet nga garat evropiane

KHF Ferizaj është eliminuar nga Kupa Evropiane. Në kuadër të rrethit të tretë të kësaj gare, kampioni i Kosovës në konkurrencë të femrave u përball me skuadrën turke Muratpasha Belediyesi. Të dy ndeshjet janë luajtur në Antalya të Turqisë.Ndeshjen e parë, të luajtur të shtunën, Ferizaj e humbi me rezultat 40:15. Ndeshja e dytë e […]

Ndërroi jetë Daver Haskuka, kryetar shumëvjeçar i KH Prizrenit

Ka vdekur të dielën Daver Haskuka, kryetar i nderit i klubit të hendbollit Prizreni. Kontributi i Haskukës në zhvillimin e hendbollit dhe sportit në përgjithësi në qytetin e Prizrenit, ishte shumë i madh. Ai nga viti 1985 e deri në vitin 2018 ishte kryetar i klubit Prizreni. Për të nderuar kontributin e tij, Daver Haskuka […]