Pika e parë për Prizrenin, Drenica përmbys rezultatin për fitore

Në Superligën e hendbollistëve më nuk ka skuadra pa pikë të fituara. Pikën e parë në këtë edicion të dielën e fitoi Prizreni, në kuadër të javës së shtatë. Prizreni barazoi 35:35 në Gjakovë ndaj Vëllaznimit. Pas pjesës së parë prizrenasit kishin epërsi 17:16, por ndeshja në fund nuk dha fitues.
H. Salihu shënoi 15 gola për Prizrenin që mbetet i fundit me një pikë. A. Neziri shënoi 14 gola për Vëllaznimin, që renditet i shtati me 5 pikë.
Rivalitet sportiv ka pasur edhe në ndeshjen Drenica – Llapi. Drenica fitoi 36:33 ndaj llapjanëve. Llapi pas pjesës së parë kishte epërsi 15:14, por që nuk e mbajti në pjesën e dytë. Drenica është e pesta me 8 pikë kurse Llapi i parafundit me 2 pikë.
Prishtina ka fituar ndaj Trepçës në Mitrovicë me rezultat 35:26, kurse të shtunën Kastrioti fitoi në udhëtim ndaj Vushtrrisë me rezultat 30:27.

Trepça – Prishtina 26:35 (11:18)

Trepça: Buqinca, Shala, Sejdijaj, Klinaku 3, R. Shabani 2, Maxhera 6, A. Shabani 9, Mujka, K. Terziqi, B. Terziqi, Voca, Abazgjiku 2, Fejzullahu, Parduzi, Cimili 4

Prishtina: Agushi, Beqiraj, Beshiri, Abazi 6, Bajqinovci 9, Shabani 10, Ramadani 1, Gjuka 2, Ademi, Syla 6, Kuleta, Quni, Visoka 1, Qela

Vëllaznimi – Prizreni 35:35 (16:17)

Vëllaznimi: Neziri 14, Brahushi, Pozhegu, Morina, Lluka 9, Leka, Halili, Dukaj 1, Rama 4, Mamusha 1, Spahija 4, Luzha 2, Curri, Rexha

Prizreni: Thaqi, Etemi, Ç. Thaqi, Koro, Ferati, Bytyqi, Krasniqi, Topalli, Gashi 7, Skenderi 6, Haxhimusa 5, Ibrahimi 2, A. Krasniqi, Buqaj, Salihu 15

Drenica – Llapi 36:33 (14:15)

Drenica: Geci, Muqolli, Kastrati 9, Mehmeti 3, Dubovci 4, Zekaj 7, Hamza 4, Sahiti 2, Binaku 2, Batatina, Baliu 5, Lladrovci, Zariqi

Llapi: Mani, Bogujevci, Havolli, Hoxha 12, Hasani 3, Beshiri, E. Bogujevci 4, Berisha 6, Bajrami 2, A. Mani, Ademi 5, E. Havolli 1

Vushtrria – Kastrioti 27:30 (11:16)

Vushtrria: Pllana, F. Jashari 5, Karaqa 1, Sadiku, Emini, Musa 6, M. Jashari 9, Mejzini, Tahiri 1, Miftari 5, Musa, Mehmeti, Fazliu, Al. Mehmeti

Kastrioti: Hajdini, Bega 1, Hoxha 2, Selmani 1, Rudari 3, Mustafa 6, Bislimi 8, Brahimi 8, Bytyqi 1, Qerimi, Tafarshiku, Dugolli

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova