Kastriotit i takon përballja e qytetit

Kastrioti e ka fituar derbin lokal ndaj Ferizajt. Ndeshja e mbetur e javës së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave u luajt të mërkurën në palestrën “Bill Clinton”, kurse u fitua nga Kastrioti me rezultat 25:18. Epërsia në të mirë të Kastriotit ishte e lartë edhe pas pjesës së parë, […]

Faruk Shala: Istogu është i gatshëm për dy ndeshje të mëdha

KH Istogu

KHF Istogu po bën përgatitjet e fundit për ndeshjet e raundit të tretë të Kupës Evropiane ndaj skuadrës bjelloruse, Victoria-Berestie. Dy ndeshjet luhen në palestrën në Istog, të shtunën nga ora 18:30 dhe të dielën nga ora 18:00.Istogu në raundin e dytë të Kupës Evropiane e kishte eliminuar Vushtrrinë. Tani ka punë me skuadrën shumë […]

Gjyqtarët kosovarë po vazhdojnë me paraqitje të rregullta në ndeshje të kupave evropiane

Fundjavën e kaluar dy çifte gjyqtarësh të EHF-së nga Kosova, kanë qenë të angazhuar në kupa evropiane.Eshref Beqiri e Ilir Krasniqi kanë drejtuar dy ndeshje në Ystad të Suedisë. Janë përballur Ystadsi dhe Sviesa Vilnius (Lituani), në kuadër të raundit të dytë të Kupës Evropiane në konkurrencë të meshkujve.Besfort Jahja e Sherif Xhema në Bodrum […]