Fitore e ngushtë e Vëllaznimit

Në Gjakovë është luajtur ndeshja më interesante e javës së nëntë të Superligës së hendbollistëve. Vëllaznimi shënoi fitore me rezultat të ngushtë ndaj Zhegrës. 35:34 në të mirë të Vëllaznimit, ishte rezultati në fund të ndeshjes së zhvilluar të dielën. Për Vëllaznimin është fitorja e tretë. Me 7 pikë, Vëllaznimi renditet i shtati. Zhegra ka […]

Goqi e pandalshme në fitoren e Shqiponjës

A. Goqi ishte e pandalshme duke shënuar 17 gola në fitoren e Shqiponjës ndaj Vjosës. Ndeshja e luajtur të dielën në Gjakovë përmbylli javën e tetë të Superligës së hendbollisteve. Shqiponja fitoi me 10 gola dallim, 36:26 dhe tani është e gjashta me 10 pikë. Vjosa renditet e dhjeta me 2 pikë. Te Vjosa më […]