Fitore e ngushtë e Vëllaznimit

Në Gjakovë është luajtur ndeshja më interesante e javës së nëntë të Superligës së hendbollistëve.

Vëllaznimi shënoi fitore me rezultat të ngushtë ndaj Zhegrës. 35:34 në të mirë të Vëllaznimit, ishte rezultati në fund të ndeshjes së zhvilluar të dielën.

Për Vëllaznimin është fitorja e tretë. Me 7 pikë, Vëllaznimi renditet i shtati. Zhegra ka 8 pikë dhe renditet e gjashta.

E. Lluka e M. Luzha shënuan nga 8 gola për Vëllaznimin. A. Haziri e A. Isufi realizuan nga dhjetë gola për Zhegrën.

Në ndeshjet tjera, Besa Famgas shënoi fitore të pritur ndaj Kastriotit, kurse Trepça mposhti Vushtrrinë.

Trepça – Vushtrria 33:27 (16:13)

Trepça: Buqinca, Terziqi, Abrashi, Sejdijaj, Abazgjiku 7, Klinaku 7, Fejzullahu 3, Parduzi, Voca, A. Shabani 10, R. Shabani, Maxhera 6, Cimili.

Vushtrria: Pllana, F. Jashari 2, Karaqa 1, Emini, Musa 4, M. Jashari 11, Mejzini 1, Tahiri 1, Miftari 4, Musa, Mehmeti, Ar. Mehmeti, Hyseni 3, Ibishi.

Vëllaznimi – Zhegra 35:34 (18:16)

Vëllaznimi: Halili, Shyti 1, Rexha, Luzha 8, Curri., Dukaj 4, Spahija 2, Mamusha 4, Rama 4, Lekaj 2, Lluka 8, Pozhegu, Neziri 2.

Zhegra: Ibrahimi, Jusufi, Murseli, Kurexhaj. L. Haziri, Shaqiri, A. Isufi, F. Isufi, A. Haziri 10, Aliu 2, Agushi 5, E. Isufi 2, Misini 5, A. Isufi 10.

Besa Famgas – Kastrioti 38:21 (20:9)

Besa Famgas: Mehmeti, Tafilaj 1, Alonso 4, Prce, Mallios 2, Tahirukaj 14, Thaqi, Y. Muqolli 6, Jupa 11, Visoka, Ramosaj, J. Muqolli.

Kastrioti: Tafarshiku, Bega, Dugolli 7, Hoxha, Selmani, Bislimi 6, D. Dugolli, Rudari 3, Mustafa 4, Hajdini, Bytyqi, Brahimi, Qerimi 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova