Goqi e pandalshme në fitoren e Shqiponjës

A. Goqi ishte e pandalshme duke shënuar 17 gola në fitoren e Shqiponjës ndaj Vjosës.

Ndeshja e luajtur të dielën në Gjakovë përmbylli javën e tetë të Superligës së hendbollisteve. Shqiponja fitoi me 10 gola dallim, 36:26 dhe tani është e gjashta me 10 pikë. Vjosa renditet e dhjeta me 2 pikë.

Te Vjosa më efikasja ishte V. Imeri me 13 gola.

Shqiponja – Vjosa 36:26 (24:13)

Shqiponja: Quni, Goqi 17, L. Ferizaj 2, Gashi, Arapi, Dobrunaj 4, E. Ferizaj, Nuza 7, Berisha 2, Jilta, G. Jilta, Fazlija 4

Vjosa: Behluli, Rama, Tershani, Feka, Hasani 5, A. Hasani 1, Imeri 13, E. Imeri, Gashi, Shabani 6

Lajme tjera