Goqi e pandalshme në fitoren e Shqiponjës

A. Goqi ishte e pandalshme duke shënuar 17 gola në fitoren e Shqiponjës ndaj Vjosës.

Ndeshja e luajtur të dielën në Gjakovë përmbylli javën e tetë të Superligës së hendbollisteve. Shqiponja fitoi me 10 gola dallim, 36:26 dhe tani është e gjashta me 10 pikë. Vjosa renditet e dhjeta me 2 pikë.

Te Vjosa më efikasja ishte V. Imeri me 13 gola.

Shqiponja – Vjosa 36:26 (24:13)

Shqiponja: Quni, Goqi 17, L. Ferizaj 2, Gashi, Arapi, Dobrunaj 4, E. Ferizaj, Nuza 7, Berisha 2, Jilta, G. Jilta, Fazlija 4

Vjosa: Behluli, Rama, Tershani, Feka, Hasani 5, A. Hasani 1, Imeri 13, E. Imeri, Gashi, Shabani 6

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. Përzgjidhja Nr Name Club …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …