Sot fillon Evropiani i hendbollisteve

Në Herning dhe Kolding të Danimarkës sot fillon Kampionati Evropian i hendbollit në konkurrencë të femrave. 16 ekipe kombëtare të Evropës kërkojnë titullin e kampionit në ngjarjen që përmbyllet më 20 dhjetor. Evropiani i 14-të është dashur të mbahet në Danimarkë e Norvegji, por për shkak të situatës me koronavirus, Norvegjia ka hequr dorë nga […]

Istogu i pandalshëm, fiton thellë ndaj Prishtinës

KHF Istogu ka shënuar edhe fitoren e tetë në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të enjten, Istogu në kryeqytet fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 36:20. Ishte kjo ndeshje e mbetur e javës së shtatë. Istogu udhëheq në tabelë me 16 pikë nga 8 ndeshje. Prishtina është e treta me 14 pikë. […]