Istogu i pandalshëm, fiton thellë ndaj Prishtinës

KHF Istogu ka shënuar edhe fitoren e tetë në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).

Të enjten, Istogu në kryeqytet fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 36:20. Ishte kjo ndeshje e mbetur e javës së shtatë.

Istogu udhëheq në tabelë me 16 pikë nga 8 ndeshje. Prishtina është e treta me 14 pikë. Për Prishtinën ishte humbja e parë këtë edicion.

Kapitenja A. Rugova shënoi 11 gola për Istogun kurse 8 i realizoi Tina Hetemi. Te Prishtina nga 5 gola i shënuan A. Stagova e M. Ipçi.

Prishtina – Istogu 20:36 (9:18)

Prishtina: Mehmeti, Sefedini 2, Stagova 5, Uka, Behluli, Baftijari, Shala 1, Prapashtica 2, Nivokazi 3, Ipçi 5, Kurteshi 4.

Istogu: Ahmetxhekaj, Milatoviq, Venetski, Halitaj, Hetmi 8, Ferataj 2, Berisha, Shatri, Muratoviq 7, Rugova 11, Ujkiq 4, Shehdadi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova