Skuadra e kreut nuk pritet të ketë telashe

Lideri Istogu dhe skuadrat tjera të kreut të tabelës, nuk pritet të kenë telashe në javën e nëntë të Superligës së hendbollisteve. Ndeshjet e javës së nëntë luhen këtë fundjavë. Istogu, që ka fituar tetë ndeshjet e deritashme, luan të dielën nga ora 12:30 si mysafir i Vjosës. Vjosa është e dhjeta me 2 pikë. […]

Ndeshje me rivalitet luhen të dielën

Tri ndeshjet që luhen të dielën pritet të ofrojnë rivalitet dhe hendboll të mirë. Bëhet fjalë për ndeshjet e javës së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Kjo xhiro fillon të shtunën, kur luhen dy ndeshje. Besa Famgas është favorite e madhe ndaj Vëllaznimit (13:30), njëjtë si Prishtina ndaj Prizrenit (15:00). Besa Famgas […]