Skuadra e kreut nuk pritet të ketë telashe

Lideri Istogu dhe skuadrat tjera të kreut të tabelës, nuk pritet të kenë telashe në javën e nëntë të Superligës së hendbollisteve.

Ndeshjet e javës së nëntë luhen këtë fundjavë.

Istogu, që ka fituar tetë ndeshjet e deritashme, luan të dielën nga ora 12:30 si mysafir i Vjosës. Vjosa është e dhjeta me 2 pikë.

Vushtrria, që renditet e dyta me 14 pikë, është mysafire e KEK-ut në Obiliq, të dielën nga ora 13:30.

Ndërkohë Prishtina e vendit të tretë (14 pikë), e pret Dritën e Gjilanit. Kjo ndeshje është të shtunën nga ora 13:30. Drita është e parafundit me 2 pikë, kurse KEK-u i fundit dhe në pritje të pikëve të para.

Të shtunën janë edhe ndeshjet Kastrioti – Shqiponja (15:00) dhe Jusuf Gërvalla – Samadrexha (13:00). Të dielën është edhe takimi Vëllaznimi – Ferizaj (14:00).

Në Ligën e parë të hendbollisteve zhvillohet java e shtatë. Të shtunën është takimi CLICK – Dukagjini (17:00) kurse të dielën (11:00) janë dy ndeshjet tjera: Ulpiana – Prizreni, Trepça – Llapusha.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova