Edhe në javën e 12-të na presin ndeshje të mira

Gara në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) po bëhet gjithnjë e më interesante, thuajse për të gjitha pozitat. Rezultatet e xhirove të fundit e kanë hapur kampionatin, ndërsa rivalitet e lojëra të bukura priten edhe në javën e 12-të, që zhvillohet të mërkurën e të enjten. Janë disa ndeshje që pritet të vendosen vetëm […]

Shqiponja sfidon liderin

Nuk ka ndeshje derbi të skuadrave të kreut në javën e dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Ndeshjet e xhiros së dhjetë luhen të mërkurën, të enjten e të premten. Lideri, Istogu, të enjten nga ora 14:30 luan ndaj Shqiponjës në Gjakovë. Istogu ka fituar nëntë ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë […]