Edhe në javën e 12-të na presin ndeshje të mira

Gara në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) po bëhet gjithnjë e më interesante, thuajse për të gjitha pozitat.

Rezultatet e xhirove të fundit e kanë hapur kampionatin, ndërsa rivalitet e lojëra të bukura priten edhe në javën e 12-të, që zhvillohet të mërkurën e të enjten.

Janë disa ndeshje që pritet të vendosen vetëm në momentet e fundit. Derisa Besa Famgas është favorite ndaj Drenicës në Drenas (e mërkurë, 18:30) dhe Prishtina ndaj Kastriotit në Ferizaj (e mërkurë, 16:30), në ndeshjet tjera vështirë mund të flitet për favoritë.

Llapi e Vushtrria takohen të mërkurën nga ora 17:00, kurse në termin të njëjtë në Gjakovë luajnë Vëllaznimi e Trepça. Dy skuadrat me traditë vazhdimisht shfaqin lojëra të mira dhe rivalitet sportiv.

Rivaliteti nuk pritet të mungojë as në ndeshjen e fundit të xhiros, atë në mes të Prizrenit dhe Zhegrës, që është të enjten nga ora 17:00.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova