Dy ndeshje për Bytyqin e Kasapin në Zagreb

Gjyqtarët gjakovarë të hendbollit, Ilir Bytyqi e Syart Kasapi kanë drejtuar dy ndeshje evropiane këtë fundjavë në Zagreb të Kroacisë. Ata ishin të deleguar nga EHF-ja për ndeshjet çerekfinale të Kupës Evropiane në konkurrencë të femrave në mes të Lokomotiva Zagrebit dhe Slavia Praha të Çekisë.Ndeshjen e parë e fitoi skuadra kroate me rezultat 30:25. […]

Beqiri e Krasniqi drejtuan ndeshje në Bukuresht

Dyshja vushtrriase e gjyqtarëve, Eshref Beqiri e Ilir Krasniqi kanë drejtuar edhe një ndeshje të garave evropiane. Këtë fundjavë është konfirmuar prania konstante e anëtarëve të FHK-së në Kupat Evropiane me zyrtarë të ndeshjeve.Beqiri e Krasniqi të dielën ishin gjyqtarë të takimit të parë të 1/8 të finales së Kupës Evropiane (meshkujt) në mes të […]

Derbi i Prishtinës, Llapi me fitore të madhe

Prishtina e ka fituar kryendeshjen e javës së 16-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të shtunën në kryeqytet, Prishtina fitoi ndaj Trepçës me rezultat 32:25. Me fitore Prishtina përforcohet në vendin e dytë me 25 pikë. Trepça ka rënë në pozitën e katërt me 19 pikë. Në vend të tretë është ngritur Kastrioti […]

Barazim në ndeshjen mes Prishtinës e Kastriotit

Të shtunën janë luajtur ndeshjet e javës së 12-të të Superligës së hendbollisteve, me të cilën xhiro ka nisur stinori pranveror në kampionatin e Kosovës. Ndeshja më interesante u luajt në kryeqytet ku u takuan Prishtina e Kastrioti i Ferizajt. Ndeshja nuk dha fitues, përfundoi 28:28. Pas pjesës së parë Prishtina kishte dy gola epërsi, […]