Dy ndeshje për Bytyqin e Kasapin në Zagreb

Gjyqtarët gjakovarë të hendbollit, Ilir Bytyqi e Syart Kasapi kanë drejtuar dy ndeshje evropiane këtë fundjavë në Zagreb të Kroacisë. Ata ishin të deleguar nga EHF-ja për ndeshjet çerekfinale të Kupës Evropiane në konkurrencë të femrave në mes të Lokomotiva Zagrebit dhe Slavia Praha të Çekisë.
Ndeshjen e parë e fitoi skuadra kroate me rezultat 30:25. Lokomotivës i takoi edhe ndeshja e dytë, 31:27 dhe kështu kaloi në gjysmëfinale.

Lajme tjera