Derbi i Prishtinës, Llapi me fitore të madhe

Prishtina e ka fituar kryendeshjen e javës së 16-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të shtunën në kryeqytet, Prishtina fitoi ndaj Trepçës me rezultat 32:25.

Me fitore Prishtina përforcohet në vendin e dytë me 25 pikë. Trepça ka rënë në pozitën e katërt me 19 pikë.

Në vend të tretë është ngritur Kastrioti që e mposhti Vushtrrinë me 38:28. Kastrioti i ka 20 pikë.

Fitore të rëndësishme shënoi Llapi, që në Podujevë e mposhti Drenicën me rezultat bindës, 42:22. Llapi mbetet i parafundit por tani i ka 8 pikë, vetëm dy më pak se Vushtrria që renditet e teta.

Zhegra – Besa Famgas 17:42 (8:23)

Zhegra: Kurexhaj, Shaqiri 4, Murseli 1, E. Isufi 1, Aliu 3, Ag. Isufi 3, Agushi, Ad. Isufi 6, Ibrahimi, Haziri

Besa Famgas: Mehmeti, Jupa 11, Y. Muqolli 10, Mushkolaj 5, Mallios, Luzha, Visoka 3, Tahirukaj 4, Prce 1, Ramosaj 2, Gjuka, Alonso 1, J. Muqolli 5

Prishtina – Trepça 32:25 (16:13)

Prishtina: Agushi, Beqiraj, Ramadani, Zherka 4, Kuleta, Bajqinovci 8, Gjuka 3, Shabani 7, Sula, Ademi, Quni, Beshiri 2, Prekazi 3, Kastrati 1, Terziqi 4, Batatina

Trepça: Buqinca, Terziqi, Shala, Mujka, Fejzullahu, Abazxhiku 3, Mehmeti 6, Klinaku 3, Maxhera, R. Shabani, K. Terziqi 1, Parduzi, Sejdijaj 1, Cimili 5, A. Shabani 5, Voca

 Prizreni – Vëllaznimi 31:35 (14:18)

Prizreni: Etemi, Skenderi 1, Gashi, Q. Thaqi, Ahmetaj, J. Thaqi, Tafilaj 6, Krasniqi 6, Buqaj, Bytyqi, Topalli 2, Koro, Vokshi 15, Qerimi, Ferati

Vëllaznimi: Luzha 3, Mamusha 5, Dukaj 4, Halili, Idrizi, Lluka 9, Hoxha, Pozhegu, Rama 9, Spahija 5, Rexha, Ferizi

Llapi – Drenica 42:22 (22:11)

Llapi: Mani, Abazi 15, Havolli, Hoxha 9, Hasani 7, Beshiri 2, E. Bogujevci, Muqiqi 1, Bajrami, Visoka 4, Çitaku, Havolli 3, J. Mani, Ademi 1

Drenica: Prokshi 4, Muçolli, Geci, Binaku, Hamza 7,  Baliu 3, Dubovci 1, Sahiti 7

Kastrioti – Vushtrria 38:28 (20:12)

Kastrioti: D. Dugolli, Hajdini, Tafarshiku 1, Bega 4, A. Dugolli 2, Selmani 3, Bislimi 4, Rudari 7, Mustafa 9, Brahimi 5, Salihu 3

Vushtrria: Karaqa 5, Pllana, Mehmeti, Hyseni 3, A. Mehmeti, Beqiri 2, Miftari 5, M. Jashari 3, Mejzini, Emini 4, Fazliu, F. Jashari 6, Vllahija

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova