Trepça kthehet në vend të tretë, Drenica thellon krizën e Prizrenit

Trepça ka mposhtur Zhegrën për t’u kthyer në vendin e tretë në Superligën e Kosovës në hendboll. Të enjten në kuadër të javës së 17-të, Trepça e mposhti Zhegrën me rezultat 30:23. Trepça me fitore u kthye në vend të tretë me 21 pikë, një më shumë se Kastrioti që është i katërti. Zhegra është […]

Faleminderit Taip Ramadani

Pas një bashkëpunimi shembullor për gati pesë vjet, erdhi koha për të ndarë rrugët me Taip Ramadanin. Ramadani në prill të vitit 2016 ishte emëruar në postin e selektorit të Kosovës në hendboll (meshkujt) dhe punën e ka kryer me përkushtim e dinjitet. Në pamundësi që të udhëtoj nga Australia, Ramadani ka paraqitur dorëheqjen, të […]