Trepça kthehet në vend të tretë, Drenica thellon krizën e Prizrenit

Trepça ka mposhtur Zhegrën për t’u kthyer në vendin e tretë në Superligën e Kosovës në hendboll. Të enjten në kuadër të javës së 17-të, Trepça e mposhti Zhegrën me rezultat 30:23. Trepça me fitore u kthye në vend të tretë me 21 pikë, një më shumë se Kastrioti që është i katërti. Zhegra është e gjashta me 15 pikë.

Fitore shumë të rëndësishme të enjten shënoi Drenica. Ajo në Drenas e mposhti Prizrenin me 28:24. Muhamed Dubovci me 8 gola dhe Besim Dubovci me 7 udhëhoqën Drenicën drejt fitores. Prizrenit nuk i kryen punë 11 golat e Ardit Tafilaj. Drenica ka dalë në vend të pestë me 16 pikë. Prizreni është i fundit me 3 pikë.

Trepça – Zhegra 30:23 (12:6)

Trepça: Buqinca, Terziqi, Shala 1, Mujka, Fejzullahu 2, Abazxhiku 6, Sejdijaj, Cimili 4, A. Shabani 3, Klinaku 1, Maxhera, R. Shabani 11, K. Terziqi 1, Parduzi, Abrashi, Mehmeti 1

Zhegra: Kurexhaj, Ibrahimi, F. Isufi 1, L. Haziri 2, Ad. Isufi 3, Agushi 3, Ag. Isufi 7, Aliu 4, E. Isufi, Murseli 3

Drenica – Prizreni 28:24 (15:12)

Drenica: Dubovci 8, Hasani 1, Zekaj 3, Prokshi 4, Muqolli, Geci, Hamza 1, Bali 3, B. Dubovci 7, Sahiti, Hajrizi 1

Prizreni: Etemi, Vokshi, Ferati, Skenderi, Gashi 4, Ahmetaj, Thaqi, J. Thaqi, Krasniqi 2, Tafila 11, Qerimi 1, Buqaj, Topalli 6, Bytyqi 1, Koro

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova