Derbi ferizajas te hendbollistet

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të shtunën nga ora 18:00 në palestrën “Bill Clinton”. Është ndeshje e vlefshme për pozitën e katërt. Aktualisht vendin e katërt e mban Kastrioti me 21 pikë. Kampioni aktual, Ferizaj, është i pesti me 20 pikë.Skuadrat tjera […]

Luhet java e 20-të në Superligën B, një ndeshje të shtunën e një të dielën

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën B të hendbollistëve luhet xhiroja e rregullt, përkatësisht xhiroja e 20-të.Të shtunën nga ora 17:00 është ndeshja në mes të Prizrenit dhe Llapit, ndërsa të dielën nga ora 18:00 takohen Zhegra e Vushtrria. Është kjo xhiroja […]