Derbi ferizajas te hendbollistet

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.
Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të shtunën nga ora 18:00 në palestrën “Bill Clinton”. Është ndeshje e vlefshme për pozitën e katërt. Aktualisht vendin e katërt e mban Kastrioti me 21 pikë. Kampioni aktual, Ferizaj, është i pesti me 20 pikë.
Skuadrat tjera të kreut nuk pritet të hasin telashe për fitoret e radhës.
Të shutnën janë edhe ndeshjet Shqiponja – Samadrexha (14:00), Drita – Vushtrria (17:00) e Istogu – KEK-u (18:00).
Ndeshjet e së dielës janë: Vëllaznimi – Prishtina (14:30), Vjosa – Jusuf Gërvalla (18:00).
Në Ligën e Parë të hendbollisteve është java e nëntë. Ndeshjet e kësaj jave janë: Llapusha – Dukagjini, Prizreni – CLICK, Ulpiana – Deçani.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të Superligës A të Kosovës …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet e xhiros së 20-të …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë të femrave, do të …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e këtij vendi prej edicionit …

Samadrexha e Shqiponja kanë fituar dy ndeshjet e së dielës në Superligën e hendbollisteve. Të dy skuadrat fituan ndeshjes …

Prishtinës i ka takuar ndeshja e fundit e xhiros së 26-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Të …

Nuk ka dhënë fitues derbi i xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në …