Derbi në Istog

Në Istog luhet derbi i xhiros së 18-të të Superligës së hendbollisteve. Të shtunën nga ora 18:00 takohen Istogu e Prishtina, dy skuadrat me pretendime të mëdha këtë edicion. Istogu udhëheq në tabelë me 34 pikë. I ka fituar të gjitha 17 ndeshjet e deritashme dhe llogaritet favorit. Por Prishtina do të tentoj të ndal […]

Në Ferizaj ndeshja për vend të tretë

Superliga A e hendbollistëve vazhdon këtë fundjavë me ndeshjet e javës së 24-t. Ndeshja më interesante pritet të zhvillohet në Ferizaj në mes të Kastriotit e Trepçës. Ndeshjen e kaluar mes këtyre dy skuadrave të luajtur në Mitrovicë e kishin fituar ferizajasit. Kastrioti e Trepça janë në garë për vendin e tretë. Aktualisht i kanë […]

Eugen Saraçini nënpresident i KOK-ut, Shqipe Bajçinca anëtare e Bordit

Federata e Hendbollit e Kosovës do të ketë përfaqësim të fuqishëm në Komitetin Olimpik të Kosovës në ciklin e ardhshëm olimpik. Në Asamblenë Zgjedhore të KOK-ut të mbajtur të enjten, dy drejtues të FHK-së kanë marrë pozita të rëndësishme në Komitetin Olimpik. Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini është zgjedhur nënpresident i […]