Eugen Saraçini nënpresident i KOK-ut, Shqipe Bajçinca anëtare e Bordit

Federata e Hendbollit e Kosovës do të ketë përfaqësim të fuqishëm në Komitetin Olimpik të Kosovës në ciklin e ardhshëm olimpik.

Në Asamblenë Zgjedhore të KOK-ut të mbajtur të enjten, dy drejtues të FHK-së kanë marrë pozita të rëndësishme në Komitetin Olimpik.

Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini është zgjedhur nënpresident i Komitetit Olimpik të Kosovës. Ndërkohë Shqipe Bajçinca-Brestovci, është zgjedhur në Bordin Ekzekutiv të KOK-ut.

Në Asamblenë Zgjedhore, president i ri i Komitetit Olimpik të Kosovës është zgjedhur Ismet Krasniqi.
Asambleja edhe njëherë ka konfirmuar pozitën e fuqishme të hendbollit në sportin kosovar.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin …

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës në hendboll. Kreuzlingeni, ku …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Është …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja e javës së 27-të …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës. …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin e Aalborgut në Ligën …

Besa Famgas e Prishtina kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së 27-të, të parafundit në Superligën A të Kosovës …

Kastrioti i Ferizajt ka mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 36:32. Ndeshja e luajtur të shtunën në Gjakovë i …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …