Besa Famgas vazhdon dominimin, mposht thellë Prishtinën

Egzon Gjuka ka shënuar 10 gola, ndërsa Yll Muqolli ka shtuar tetë të tjerë për ta udëhequr Besa Famgasin drejt një tjetër fitoreje të thellë në Superligën A të Kosovës në hendboll. Skuadra pejane të mërkurën mbrëma në kryeqytet fitoi bindshëm ndaj Prishtinës me rezultat 39:25. Është pritur rezistencë më e madhe nga Prishtina, por […]

Sot derbi i radhës Prishtina – Besa Famgas

Të mërkurën (sot) luhet derbi i radhës në mes të Prishtinës dhe Besa Famgasit. Kampioni në fuqi, Besa, ka fituar bindshëm përballjet e deritashme me Prishtinën, por skuadra prishtinase do të bëjë përpjekje për ta ndalë serinë e pejanëve. Ndeshja luhet nga ora 19:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet dhe i takon […]