Sot derbi i radhës Prishtina – Besa Famgas

Të mërkurën (sot) luhet derbi i radhës në mes të Prishtinës dhe Besa Famgasit. Kampioni në fuqi, Besa, ka fituar bindshëm përballjet e deritashme me Prishtinën, por skuadra prishtinase do të bëjë përpjekje për ta ndalë serinë e pejanëve.

Ndeshja luhet nga ora 19:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet dhe i takon javës së 25-të të Superligës A të hendbollistëve.

Besa Famgas ka fituar 24 ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me 48 pikë. Prishtina është e dyta me 39 pikë.

Sot është edhe ndeshja në mes të Trepçës e Drenicës që zhvillohet nga ora 20:00. Xhiroja e 25-të mbyllet me ndeshjen Kastrioti – Vëllaznimi, që është të enjten nga ora 17:00.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin …

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës në hendboll. Kreuzlingeni, ku …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Është …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja e javës së 27-të …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës. …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin e Aalborgut në Ligën …

Besa Famgas e Prishtina kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së 27-të, të parafundit në Superligën A të Kosovës …

Kastrioti i Ferizajt ka mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 36:32. Ndeshja e luajtur të shtunën në Gjakovë i …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …