Kthehet Njoma Zogaj, Marigona e Arlinda festojnë titullin

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin e Aalborgut në Ligën B të Danimarkës. Njoma kishte pësuar një lëndim serioz në fillim të dhjetorit dhe prej atëherë nuk ishte grumbulluar më me skuadër. Ajo të shtunën ishte në formacion në ndeshjen ndaj Ringkobingut, por nuk u aktivizua.Njoma […]

Fitore bindëse për Besa Famgasin e Prishtinën

Besa Famgas e Prishtina kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së 27-të, të parafundit në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Kampioni dhe lideri i klasifikimit, Besa Famgas fitoi në Ferizaj ndaj Kastriotit me rezultat 43:29. Reprezentuesi i Kosovës, Jon Muqolli dhe spanjolli Victor Alonso u shquan me efikasitet te pejanët, duke realizuar nga […]

Kastrioti fiton në Gjakovë, pikët edhe për Prishtinën e Samadrexhën

Kastrioti i Ferizajt ka mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 36:32. Ndeshja e luajtur të shtunën në Gjakovë i takoi xhiros së 20-të të Superligës së hendbollisteve. Pas pjesës së parë rezultati ishte 20:17 për ekipin ferizajas. Shqiponjës nuk i mjaftuan as 20 golat e Argoneta Goqit. 5 gola për Shqiponjën i shënoi Shpresa Fazlija. […]