Kastrioti fiton në Gjakovë, pikët edhe për Prishtinën e Samadrexhën

Kastrioti i Ferizajt ka mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 36:32. Ndeshja e luajtur të shtunën në Gjakovë i takoi xhiros së 20-të të Superligës së hendbollisteve. Pas pjesës së parë rezultati ishte 20:17 për ekipin ferizajas.

Shqiponjës nuk i mjaftuan as 20 golat e Argoneta Goqit. 5 gola për Shqiponjën i shënoi Shpresa Fazlija.

Adriana Salihu realizoi 12 gola për Kastriotin, ndërsa 7 gola i shënoi Puhiza Gashi.
Kastrioti është i katërti me 27 pikë. Shqiponja është e gjashta me 22 pikë.

Me katër gola dallim fitoi edhe Samadrexha. Samadrexhaset në shtëpi e mposhtën Jusuf Gërvallën me rezultat 29:25. Donjeta Mehmeti u shqua me 10 gola te vendaset.

Adelina Qufaj shënoi 8 gola për skuadrën deçanase.

Prishtina e mposhti bindshëm Dritën në Gjilan me 42:23. Alketa Baftijari me 11 gola dhe Belonra Rexhepi me 9 gola u shquan te skuadra e Dritës.

11 gola për Prishtinën i shënoi Eduarta Kurteshi, kurse 9 kapitenia Aida Stagova.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe …

Ndeshja e tretë e finales së plejofit do të përcaktoj kampionin e Kosovës në hendboll …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi ka pranuar se skuadra e tij nuk ka mundur të …

Ikona e Bosnjë-Hercegovinës, Nikolla Prce e vlerëson plotësisht të merituar titullin e ri të Besa …

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Ndeshja e tretë e finales së plejofit do të përcaktoj kampionin e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi ka pranuar se skuadra e tij nuk ka mundur të përsëris paraqitjen që e …

Ikona e Bosnjë-Hercegovinës, Nikolla Prce e vlerëson plotësisht të merituar titullin e ri të Besa Famgas. Prce është kapiten …

Yll Muqolli është prej lojtarëve të rinj që kanë dhënë kontribut në suksesin e Besa Famgas. Ylli ka mbuluar …

Javier Cabanas është trajneri që ka udhëhequr Besa Famgasin drejt titullit të ri. Legjenda spanjolle e hendbollit është shprehur …

Egzon Gjuka ishte prej meritorëve që Besa Famgas e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll. Besa …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova