Tri për vendasit një për mysafirët

Skuadrat vendase kanë fituar tri prej katër ndeshjeve të luajtura të shtunën në kuadër të javës së 21-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Është kjo java e parafundit e stinorit të rregullt. Istogu ka vazhduar me bilanc 100% duke e mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 42:23. Pranvera Ferataj ishte […]

Prishtina fiton bindshëm ndaj Trepçës

Me fitore bindëse Prishtina e ka nisur serinë gjysmëfinale të plejofit ndaj Trepçës. Ndeshja e luajtur të shtunën pasdite në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në kryeqytet, përfundoi me fitoren 40:26 të Prishtinës. Skuadra prishtinase herët nisi shkëputjen në rezultat dhe pjesa e parë përfundoi 19:9. Tani Prishtinës i duhet edhe një fitore ose një […]

Besa Famgas bën hapin e parë drejt finales

Besa Famgas ka bërë hapin e parë drejt finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll.Skuadra pejane të shtunën e fitoi ndeshjen e parë gjysmëfinale të plejofit. Në palestrën “Karagaçi”, Besa Famgas e mposhti Vëllaznimin e Gjakovës me rezultatin bindës, 40:19. Pas pjesës së parë rezultati ishte 18:11. Arnbios Mushkolaj ishte më efikasi te […]

Derbi i madh në Ligën e Parë

Këtë fundjavë luhen edhe ndeshjet e xhiros së fundit (18) në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll (meshkujt). Derbi i madh luhet në Rahovec, të dielën nga ora 18:00. Takohen Rahoveci dhe Samadrexha.Të dielën është edhe ndeshja Deçani – KEK-u, që fillon në ora 17:00. Deçani është lider me 31 pikë dhe me fitore […]