Tri për vendasit një për mysafirët

Skuadrat vendase kanë fituar tri prej katër ndeshjeve të luajtura të shtunën në kuadër të javës së 21-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Është kjo java e parafundit e stinorit të rregullt.

Istogu ka vazhduar me bilanc 100% duke e mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 42:23. Pranvera Ferataj ishte më efikasja te Istogu me 8 gola. Te Shqiponja 8 gola i shënoi Argoneta Goqi.

Për Istogun ishte fitorja e 21-të rresht. Skuadra e drejtuar nga Faruk Shala do të startoj në plejof nga pozita e parë. Shqiponja është e gjashta me 22 pikë.

Si vendas fituan edhe Prishtina ndaj Samadrexhës (33:27) dhe Vëllaznimi ndaj Dritës (36:21).

Ndërkohë Vushtrria fitoi në udhëtim. Ajo mori pikët në Deçan, ku e mposhti skuadrën Jusuf Gërvalla me rezultat 31:15.

Vëllaznimin në fitoren ndaj Dritës e udhëhoqi Edona Radoniqi me 24 gola. Alketa Bahtijari shënoi 7 gola për Dritën.

Te Prishtina në fitore ndaj Samadrexhës më efikasja ishte Eduarta Kurteshi me 8 gola. Numër të njëjtë golash kishte Gentiana Basholli te Samadrexha.

Erjona Gecaj shënoi 5 gola për skuadrën Jusuf Gërvalla kursenga 7 për Vushtrrinë i shënuan Luljeta Sopjani e Lorena Matarova.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova