Shabani: Do të jetë vështirë, por synojmë vendin e parë në grup

Selektori Agron Shabani nesër do ta filloj punën me hendbolliste për ndeshjet eliminatore për “Euro 2022”. Kosova bën pjesë në grupin A të fazës së parë kualifikuese. Ndeshjet me Qipron, Luksemburgun dhe Portugalinë luhen prej 3 deri më 5 qershor në Prishtinë.Shabani ka konfirmuar se Kombëtarja jonë e synon pozitën e parë që siguron avancimin […]

Liga e Pionierëve, në fundjavë përcaktohet kampioni

Vikendin e kaluar janë luajtur ndeshjet çerekfinale të Ligës së Pionierëve. Disa ndeshje kanë qenë interesante dhe me rivalitet. Hendbollistët e rinj kanë shfaqur vlera dhe niveli i tyre sa shkon e rritet.Zhegra ka fituar 22:16 ndaj Prizrenit, ndërsa Deçani e mposhti Vushtrrinë me 37:18. Kastrioti fitoi ndaj Vëllaznimit me 21:18, ndërsa Besa Famgas e […]