Liga e Pionierëve, në fundjavë përcaktohet kampioni

Vikendin e kaluar janë luajtur ndeshjet çerekfinale të Ligës së Pionierëve. Disa ndeshje kanë qenë interesante dhe me rivalitet. Hendbollistët e rinj kanë shfaqur vlera dhe niveli i tyre sa shkon e rritet.
Zhegra ka fituar 22:16 ndaj Prizrenit, ndërsa Deçani e mposhti Vushtrrinë me 37:18. Kastrioti fitoi ndaj Vëllaznimit me 21:18, ndërsa Besa Famgas e mposhti Llapin me rezultat 21:10.
Të shtunën e ardhshme janë ndeshjet gjysmëfinale të pionierëve. Takohen Zhegra e Besa Famgas si dhe Deçani e Kastrioti. Menjëherë të dielën është ndeshja për vend të tretë dhe finalja e madhe.
Po ashtu është duke vazhduar kampionati edhe te pionieret.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …