Vizitë e veçantë në Federatën e Hendbollit të Kosovës

Federata e Hendbollit të Kosovës sot ka pasur mysafirë të veçantë. Në shtëpinë e tyre dhe të gjithë hendbollit kosovar kanë qëndruar anëtarët e Bordit të FHK-së nga periudha 2000 – 2005. Bordin në këtë periudhë e ka udhëhequr presidenti Mexhid Devaja.Mysafirët e veçantë i kanë pritur presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini dhe sekretari i […]

Njoma Zogaj krenare që do ta përfaqësoj Kosovën

Njoma Zogaj do të debutoj në Kombëtaren e Kosovës në kualifikimet për Euro 2022 që mbahen në Prishtinë prej 3 deri më 5 qershor. Ajo ka kaluar telashet shëndetësore që i kishte dhe është e gatshme për lojë. Njoma, që luan në Danimarkë, tashmë ka arritur në Kosovë. Kombëtarja sot nis stërvitjet për ndeshjet me […]