Njoma Zogaj krenare që do ta përfaqësoj Kosovën

Njoma Zogaj do të debutoj në Kombëtaren e Kosovës në kualifikimet për Euro 2022 që mbahen në Prishtinë prej 3 deri më 5 qershor. Ajo ka kaluar telashet shëndetësore që i kishte dhe është e gatshme për lojë. Njoma, që luan në Danimarkë, tashmë ka arritur në Kosovë. Kombëtarja sot nis stërvitjet për ndeshjet me Qipron, Luksemburgun dhe Portugalinë.
“Jam e entuziazmuar që do të njoftohem me vajzat tjera dhe që më në fund po realizohet dëshira për të luajtur për Kosovën. Jam krenare për këtë dhe shpresoj se kontributi im do të jetë i vlefshëm. Do të jap maksimumin për Kosovën”, ka thënë Zogaj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …