Vëllaznimi ndalet në raundin e parë

Vëllaznimi i Gjakovës nuk ka mundur të avancoj në raundin e dytë të Kupës Evropiane (EHF European Cup).Vëllaznimi të shtunën e të dielën u përball me skuadrën nga Luksemburgu, Kaerjeng. Të dy ndeshjet janë luajtur në Luksemburg. Derisa ndeshjen e parë vendasit e fituan me 32:23, rezultati i ndeshjes së dytë ishte 36:26 për Kaerjengun. […]

Nga 4 gola për Dedajn, Tahirukajn e Ramosajn

Skuadra Kreuzlingen e ka fituar edhe ndeshjen e dytë në Ligën B të Zvicrës. Të shtunën Kreuzlingeni fitoi 28:25 ndaj Badenit.Tre reprezentuesit tanë shënuar nga 4 gola për Kreuzlingenin. Kapiteni Valon Dedaj dhe Drenit Tahirukaj i shënuan golat nga 4 tentime, ndërsa Ramosaj i kishte 5 tentime.Në ekip ishte edhe portieri Haris Berisha që në […]