Fitore të reja për Ferizajn e Shqiponjën

Të dielën janë luajtur dy ndeshjet e fundit të javës së shtatë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).Fitore të pritura kanë arritur Ferizaj e Shqiponja.Ferizaj fitoi në shtëpi ndaj Samadrexhës me rezultat 45:36. Mimoza Sefedini i shënoi 12 gola për Ferizajn, ndërsa 7 i kishte Bjondina Ramabaja. Donjeta Mehmeti dhe Arlinda Maloku shënuan nga […]

Trepça fiton derbin në Rahovec

Sali Maxhera e Fitim Klinaku shënuan nga 6 gola për ta udhëhequr Trepçën drejt fitores në derbin e javës së shtatë të Superligës së Kosovës në hendboll. Trepça të dielën mbrëma në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec e mposhti skuadrën vendase me rezultatin 25:20. Pas pjesës së parë rezultati ishte 12:10 për “xehetarët”. Mitrovicasit u […]