Besa Famgas fiton thellë ndeshjen ndaj Vëllaznimit

Besa Famgas e Vëllaznimi e kanë luajtur të martën mbrëma ndeshjen e mbetur të javës së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll. Kjo ndeshje ishte shtyrë për shkak të aktiviteteve ndërkombëtare të Besës.Skuadra pejane ka fituar bindshëm ndaj gjakovarë. 35:16 ishte rezultati në fund në të mirë të Besës. Pas pjesës së parë rezultati […]

Në mesjavë ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës

Në mesjavë luhen ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës në hendboll. Ndeshjet e Kupës zhvillohen në të dy konkurrencat.Prishtina – Llapi është prej ndeshjeve interesante te hendbollistët. Kjo ndeshje luhet të enjten nga ora 17:00. Të enjten janë edhe ndeshjet Rahoveci – Drenica (19:30) dhe Vëllaznimi – Prizreni (19:00). Ndërkohë të mërkurën […]

Fitore e vështirë e Prishtinës në Deçan

Prishtina është dashur ta përmbys rezultatin në pjesën e dytë, për ta fituar ndeshjen në udhëtim ndaj Deçanit. Të hënën në kuadër të javës së nëntë të Superligës, Prishtina fitoi me rezultat 33:30. Pas 30 minutave lojë rezultati ishte 19:16 për vendasit. Në pjesën e parë epërsia e Deçanit shkoi deri në pesë gola (17:12, […]