Dy pikë të reja për Prishtinën

Shkurta Mehmeti ka shënuar shtatë gola, ndërsa ka ndihmuar Prishtinën që ta fitoj derbin me Ferizajn. Prishtina e Ferizaj u takuan të dielën në kuadër të xhiros së dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll. Prishtina fitoi me rezultat 34:27. Nga 6 gola për Prishtinën i shënuan Alma Nivokazi e Simone Keita. Kurse 5 herë […]

Trepça fiton në Gjakovë, Rahoveci në Deçan

Trepça e ka fituar njërin prej derbive të javës së dhjetë në Superligën e Kosovës në hendboll. Të dielën mbrëma në Gjakovë, skuadra mitrovicase e mposhti Vëllaznimin me rezultatin 33:28.Trepça është e dyta në tabelë me 16 pikë, ndërsa Vëllaznimi renditet i gjashti me 10 pikë.Ndeshjen më mirë e hapën mitrovicasit, që në pjesën e […]

Besa Famgas me fitore bindëse në derbi

Besa Famgas e ka fituar bindshëm derbin e xhiros së dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll. Të dielën mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Besa e mposhti Prishtinën me rezultat 34:22. Shkëputja e pejanëve filloi herët, ndërsa pas pjesës së parë rezultati ishte 17:12. Prishtina nuk ia ka dalë të afrohet në pjesën e […]

Favoritët nuk lejojnë befasi

Nuk ka pasur befasi në katër ndeshjet e para të javës së dhjetë të Superligës së hendbollisteve, që janë zhvilluar të shtunën. Lideri i klasifikimit, Istogu, ka shënuar edhe fitoren e dhjetë rresht dhe udhëheq në tabelë me 20 pikë. Istogu e mposhti në udhëtim Samadrexhën me rezultat 31:18. Kapitenia Albina Rugova dhe Anja Bojaniq […]