Fitore e madhe e Besës ndaj Turdas rumune

Besa Famgas ka shënuar fitore të ngushtë ndaj Potaissa Turdas, në rrethin e tretë të Kupës Evropiane. Të dielën mbrëma në “Karagaçi” në Pejë, kampionia e Kosovës në hendboll e mposhti skuadrën rumune me shifrat 30:28. Kështu kualifikimi do të vendoset në Turda të Rumanisë, ku pas një jave luhet ndeshja e kthimit.Pas pjesës së […]

Vushtrria “dimëron” si lidere në Ligën e Parë

KH Vushtrria është në rrugë të mirë për kthim në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Vushtrriasit do të mbajnë pozitën e parë pas përfundimit të stinorit vjeshtor në Ligën e Parë. Vushtrria ka fituar tetë ndeshjet e zhvilluara dhe me 16 pikë ka siguruar vendin e parë në tabelë. Dy ditë më parë Vushtrria […]

KEK-u kampion vjeshtor në Ligën e Parë te hendbollistet

KEK-u i Obiliqit është kampion vjeshtor në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll (vajzat). KEK-u ka fituar gjashtë ndeshjet e pjesës së parë të kampionatit dhe udhëheq në tabelë me 12 pikë. KEK-u ka fituar garën me Dukagjinin e Klinës, që përfundoi në pozitën e dytë me 10 pikë. Skuadra prizrenase, CLICK, po ashtu […]

Trepça fiton derbin interesant me Kastriotin, për Zhegrën pikët e para

Ndeshja mes Trepçës e Kastriotit ka arsyetuar epitetin e derbit të javës së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll. Në një atmosferë të bukur në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, fitore ka shënuar skuadra vendase me rezultat 26:23. Por “xehetarët” është dashur të djersiten goxha shumë për të fituar përballjen me skuadrën tjetër me traditë, […]

E njëmbëdhjeta rresht për Istogun

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Të shtunën Istogu e mposhti Kastriotin e Ferizajt me rezultatin 46:23. Ndeshja i takoi xhiros së 11-të dhe për istogaset ishte fitorja e njëmbëdhjetë. Istogu udhëheq në tabelë me 22 pikë.Esma Muratoviq e Anja Bojaniq shënuan nga 8 gola për […]