Gara fillon edhe në Superligën e hendbollisteve

Me ndeshjet e xhiros së 12-të vazhdon gara në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Ndeshjet e xhiros së 12-të janë këtë fundjavë, ndërsa skuadrat e kreut nuk pritet të kenë telashe për të fituar pikë të reja. Kampionia aktuale, Vushtrria, është mysafire e Shqiponjës në Gjakovë, të shtunën nga ora 14:00. Vushtrriaset natyrisht llogarisin […]

Fillim i furishëm i stinorit pranveror

Ndeshje interesante dhe cilësore priten në xhiron e parë të stinorit pranveror të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Ndeshjet e xhiros së 15-të të kampionatit të Kosovës në hendboll luhen këtë fundjavë. Janë disa ndeshje që pritet të jenë të bukura për tifozët e hendbollit.Dy skuadrat me traditë, Besa Famgas e Kastrioti, takohen të […]