Vushtrria pa telashe në përballjen lokale

Vushtrria nuk ka pasur telashe për ta fituar përballjen lokale me Samadrexhën. Kampionia në fuqi (femrat), fitoi të dielën në Samadrexhë me rezultat 44:23. Ndeshja i takoi javës së 13-të të Superligës së hendbollisteve. Gentiana Basholli ka shënuar 10 gola për Vushtrrinë. Nga 8 i kishin Luljeta Sopjani e Lorena Matarova. 12 gola për Samadrexhën […]

Tjetër ndeshje dramatike, Kastrioti barazon me Vëllaznimin

Një tjetër ndeshje dramatike është luajtur në kuadër të xhiros së 16-të të Superligës së Kosovës në hendboll. Të dielën në Ferizaj u përballën Kastrioti e Vëllaznimi i Gjakovës, ndërsa ndeshja nuk dha fitues. 29:29 ishte rezultati në fund.Në pjesën e parë kryesisht në epërsi ishin gjakovarët. Pas 30 minutave lojë rezultati ishte 16:15 në […]

Istogu i pandalshëm, fiton derbin me Prishtinën

Istogu nuk po ka të ndalur në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Istogu të shtunën ka shënuar fitoren e 13-të rresht. Në kuadër të xhiros së 13-të, istogaset në kryeqytet fituan ndaj Prishtinës me rezultat 35:29. Që në pjesën e parë Istogu krijoi epërsi prej pesë golave, 17:12. Istogu nisi herët shkëputjen në rezultat, […]

Rahoveci fiton derbin në Mitrovicë

Ndeshja mes Trepçës dhe Rahovecit e ka arsyetuar epitetin e derbit të xhiros në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Të shtunën mbrëma në “Minatori”, fitore të rëndësishme dhe dramatike ka shënuar Rahoveci. 29:28 në të mirë të “vreshtarëve” ishte rezultati në fund të takimit. Rahovecasit te fitorja kanë arritur në pjesëlojën e dytë, duke […]