Trepça bindëse ndaj Vëllaznimit, kthehet në vendin e tretë

Trepça është kthyer te fitorja në Superligën A të Kosovës në hendboll. Në kuadër të xhiros së 23-të, Trepça të mërkurën mbrëma në “Minatori”, në një atmosferë të bukur sportive, ka fituar ndaj Vëllaznimit të Gjakovës me rezultat 33:26. Trepça u shkëput herët në rezultat dhe më pas ka mbajtur epërsi konstante. Pas 30 minutave […]

Ndryshime në shtabin teknik të Kombëtareve të reja

Me propozim të selektorit Agron Shabani, Bordi i FHK-së liroi nga detyra e trajnerëve të grupmoshave të reja Faruk Shalën dhe Arben Parduzin. Për dy vjet, Shala ishte trajner i Kombëtares U19 të hendbollisteve, ndërsa Parduzi i Kombëtares U17 të hendbollisteve.Bordi ka falënderuar dy trajnerët për punën e tyre, ndërsa me propozim të selektorit Shabani […]

Turneu final i Kupës zhvillohet në Ferizaj

Bordi i Federatës së Hendbollit të Kosovës e ka mbajtur mbledhjen e radhës. Bordi mori vendime të rëndësishme.Është vendosur që turneu final (Final Four) i Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll të organizohet në Ferizaj. Ndeshjet gjysmëfinale dhe finale do të zhvillohen në palestrën “Bill Clinton” më 14 e 15 maj.Shorti për gjysmëfinale tashmë […]