Selektori Qerimi: Grupi është i vështirë, por synim mbetet kualifikimi

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka pranuar se Kombëtarja jonë është në grup të vështirë në kualifikimet për “Euro 2024”. Shorti i tërhequr të enjten ka përcaktuar që Kosova të jetë në grup me Slloveninë, Malin e Zi dhe Bosnjë-Hercegovinën. Mali i Zi dhe Bosnjë-Hercegovina janë kombëtare të njohura për Kosovën. Jemi përballur […]

Kosova në grup me Slloveninë, Malin e Zi dhe Bosnjë-Hercegovinën

Kombëtarja e Kosovës ka mësuar të enjten mbrëma kundërshtarët e kualifikimeve për “Euro 2024”. Kosova do të garoi në grupin e shtatë, ku bëjnë pjesë edhe Sllovenia, Mali i Zi dhe Bosnjë-Hercegovina. Grupi është sfidues, me Kombëtare nga regjioni, por synim mbetet kualifikimi.Dy të parët në grup avancojnë në Evropian. Ndërsa kualifikohen edhe katër prej […]

Kosova prej orës 18:00 mëson kundërshtarët e kualifikimeve evropiane

Prej orës 18:00 në Berlin tërhiqet shorti i kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2024. 32 ekipe kombëtare do t’i mësojnë kundërshtarët e kualifikimeve për Evropianin që pas dy vjetësh mbahet pikërisht në Gjermani.Pjesë e shortit është edhe Kombëtarja e Kosovës në hendboll (meshkujt). Madje Kombëtarja jonë është e para në vazon e katërt.Shorti po […]

Ferizaj kalon në gjysmëfinale të Kupës

Ferizaj është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Ndeshjen e shtyrë çerekfinale ndaj Jusuf Gërvallës, Ferizaj e fitoi me rezultat bindës,43:24. Ndeshja u luajt të mërkurën në Ferizaj. Mirjeta Dinolli i realizoi 13 gola për Ferizajn, kurse nga 6 i shënuan Sumea Sadiku dhe Flaka Hoti. Arjeta Imeri […]

E 23-ta rresht për Besa Famgas

Besa Famgas e ka shënuar edhe fitoren e 23-të rresht në këtë edicion të Kampionatit të Kosovës në hendboll. Në kuadër të xhiros së 23-të të Superligës A, Besa Famgas fitoi në Ferizaj ndaj Kastriotit me rezultatin 33:26.Ndeshja u zhvillua të mërkurën mbrëma. Besa udhëheq në tabelë me 46 pikë. Kastrioti është i pesti me […]