Ferizaj kalon në gjysmëfinale të Kupës

Ferizaj është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Ndeshjen e shtyrë çerekfinale ndaj Jusuf Gërvallës, Ferizaj e fitoi me rezultat bindës,43:24. Ndeshja u luajt të mërkurën në Ferizaj.

Mirjeta Dinolli i realizoi 13 gola për Ferizajn, kurse nga 6 i shënuan Sumea Sadiku dhe Flaka Hoti.

Arjeta Imeri shënoi 10 gola për Jusuf Gërvallën, kurse nga 6 i realizuan Adelina Qufaj e Ardiana Imeri.
Ferizaj në gjysmëfinale do të takohet me Vushtrrinë. Ndeshjet gjysmëfinale dhe finale të Kupës do të luhen pikërisht në Ferizaj, më 14 e 15 maj.

Lajme tjera