Mali i Zi, Portugalia dhe Maqedonia e Veriut kualifikohen në Botëror

Mali i Zi dhe Greqia kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të dielën mbrëma në Podgoricë, në një palestër të stërmbushur me shikues dhe atmosferë të zjarrtë.Para 5000 shikuesve, Mali i Zi fitoi 33:25 dhe siguroi biletën për në Botërorin e vitit të ardhshëm. Ndeshjen e parë, të luajtur para katër ditësh në Greqi, […]

Kombëtarja U16 në Podgoricë, nesër i luan dy ndeshjet e para

Kombëtarja U16 e Kosovës në hendboll (vajzat) ka udhëtuar sot për në Podgoricë të Malit të Zi ku ditëve të ardhshme do të paraqitet në Kampionatin Mesdhetar. Kombëtarja është vendosur në kryeqendrën e Malit të Zi dhe pasdite ka zhvilluar një seancë stërvitore.Vajzat tona menjëherë të hënën në mëngjes e luajnë ndeshjen e parë. Prej […]

Pikë maksimale për Istogun

Istogu i ka fituar pikët maksimale në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Istogu i ka fituar të gjitha 22 ndeshjet dhe renditet i pari me 44 pikë. Prej pozitës së parë starton në plejof, ndërsa në gjysmëfinale takohet me kampionen aktuale, Vushtrrinë. Ndeshja e parë luhet mesjavën e ardhshme në Istog.Në […]

Fitore e Trepçës në ndeshjen përmbyllëse

Trepça e ka fituar ndeshjen përmbyllëse në Superligën A të Kosovës në hendboll. Të dielën në Gjakovë, Trepça e mposhti Vëllaznimin vendas me rezultat 30:27. Fituesi u vendos në pjesën e dytë. Pas 30 minutave lojë, rezultati ishte 14:14.Anton Maloku ishte më efikasi te Trepça me 7 gola. 6 i kishte Muhamet Dubovci, ndërsa nga […]

Fitore bindëse e Deçanit në ndeshjen e fundit të Superligës B

Të shtunën ka përfunduar gara në Superligën B të Kosovës në hendboll. Deçani ka shënuar tjetër fitore bindëse. E ka mposhtur Drenicën me rezultat 48:15.Fatlind Mazrekaj e Albion Loshaj shënuan nga 8 gola për Deçanin. Bleart Zariqi shënoi 5 gola për Drenicën.Deçani e përmbyllë kampionatin në vendin e parë të Superligës B me 26 pikë. […]

Prishtina nuk lejon befasi, mposht Rahovecin

Prishtina e ka fituar ndeshjen e fundit në kuadër të Superligës A të Kosovës në hendboll. Të shtunën mbrëma në kryeqytet, Prishtina e mposhti Rahovecin me shifrat 42:34.Prishtina në plejof starton prej pozitës së dytë. Në gjysmëfinale do të takohet me Trepçën e vendit të tretë. Prishtina i ka mbledhur 45 pikë në 28 ndeshje.Rahoveci […]

Besa Famgas e përfundon ashtu si e nisi – me fitore

Besa Famgas e ka përfunduar stinorin në Superligën A të Kosovës në hendboll me bilanc të qindpërqindtë. Në kuadër të xhiros së 28-të, Besa të shtunën në “Karagaçi” e mposhti Kastriotin e Ferizajt me rezultat 33:31.Besa në plejof starton nga pozita e parë. I ka 28 fitore, përkatësisht 56 pikë. Në gjysmëfinale të plejofit do […]