Prishtina në finale të Ligës së juniorëve

Prishtina është finalistja e dytë e Ligës së juniorëve të Kosovës në hendboll. Prishtina në gjysmëfinale e mposhti skuadrën e Deçanit me rezultat 23:18.Prishtinasit fitoren e siguruan në pjesën e dytë. Pjesa e parë përfundoi me rezultat 9:8 në të mirë të Prishtinës. Ndeshja është luajtur të shtunën pasdite në kryeqytet.Drin Ferati me 6 gola […]

Besa Famgas kalon Llapin dhe bën vend në finale

Besa Famgas ka kaluar në finale të Ligës së juniorëve të Kosovës në hendboll. Të shtunën në Prishtinë, Besa Famgas fitoi gjysmëfinalen ndaj Llapit me rezultatin 38:19. Pas pjesës së parë rezultati ishte 19:9 për pejanët. Dhjetë minutat e parë u takuan llapjanëve, ndërsa më pas nisi shkëputja graduale e Besës. Jon Vokshi ishte më […]

Lulzim Shabani kalon te Kastrioti

Aloja Lulzim Shabani është transferimi i radhës nga Kastrioti i Ferizajt. Shabani është produkt i shkollës ferizajase të hendbollit, por në vitet e fundit luajti për Prishtinën. Të shtunën, Kastrioti ka njoftuar se ka kthyer në skuadër Shabanin, alon këmbëshpejtë. Lulzim Shabani është pjesë e rëndësishme e Kombëtares së Kosovës. Me grupmoshën e juniorëve ai […]

Festim Mustafa kthehet te Kastrioti

Lojtari i Kombëtares së Kosovës, Festim Mustafa, është kthyer te Kastrioti i Ferizajt. Beku shtatlartë së fundi luajti për Prishtinën, me të cilën u paraqit në finale të plejofit. Mustafa është formuar si lojtar te Kastrioti, që pas riorganizimit ka vendosur ta kthej atë. Festim Mustafa i takon gjeneratës që e prezantoi Kosovën në Botërorin […]

Arlinda Hajdari e gatshme për rikthim, kalon te skuadra Bjerringbro

Njëra prej lojtareve kryesore të Kombëtares së Kosovës në hendboll, Arlinda Hajdari, është në fazën finale të rikuperimit, pas lëndimit të gjurit që e kishte pësuar qershorin e kaluar derisa po luante për Kosovën. Arlinda ka operuar gjurin, ndërsa rikuperimi ka shkuar me shumë sukses. Deri më tani 20-vjeçarja ishte pjesë e skuadrës së elitës […]