Katërshja e Kreuzlingenit me sukses historik

Kreuzlingeni i katër hendbollistëve tanë, ka arritur sukses historik. Kjo skuadër ka siguruar kalimin në Superligën A të Zvicrës. Në serinë finale të plejofit të Ligës B, Kreuzlingeni fitoi 3:1 ndaj skuadrës Wandenswil/Horgen dhe siguroi kalimin në NLA, ligën elitare zvicerane. Ndeshjen e fundit të luajtur të dielën, Kreuzlingeni e fitoi me rezultat 27:25. Hendbollistët […]

Besa Famgas fiton titullin e kampionit te juniorët

Besa Famgas është kampione e Kosovës në hendboll në konkurrencën e juniorëve. Pasi seniorët fituan titullin dhe Kupën, edhe ekipi junior i Besës fitoi titullin e kampionit, duke dëshmuar se klubi pejan i kushton rëndësi edhe të ardhmes.Besa të dielën e mposhti në finale skuadrën e Prishtinës. Ndeshja në kryeqytet përfundoi me rezultatin 26:21 në […]

Llapi i treti në Ligën e juniorëve

Llapi e ka fituar ndeshjen për vend të tretë në Ligën e juniorëve të Kosovës në hendboll. Të dielën në Prishtinë, Llapi e mposhti Deçanin me rezultat 26:23. Pas pjesës së parë epërsia e llapjanëve ishte dy gola, 10:8. Redon Havolli udhëhoqi Llapin me 8 gola. 7 i shënoi Fatlum Hasani. Ardrin Dobraj i shënoi […]