Barça shkruan histori, fiton edhe një Champions

Barcelona ka shkruar histori duke u bërë ekipi i parë që fiton dy tituj rresht të Ligës së Kampionëve në Koln. Të dielën në finale, Barcelona e mposhti Kielcen e Polonisë. Ndeshja shkoi në penallti dhe kjo dëshmon se sa interesante ishte. 28:28 përfundoi koha e rregullt, ndërsa pas vazhdimeve rezultati ishte 32:32.Gonzalo Perez de […]

Saraçini e Idrizi në Final 4 të Ligës së Kampionëve

Me ftesë të Federatës Evropiane të Hendbollit, në Final 4 të Ligës së Kampionëve për hendbollistë po marrin pjesë edhe drejtuesit e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Presidenti Eugen Saraçini dhe nënpresidenti Enis Idrizi po i përcjellin nga afër ndeshjet e katër skuadrave më të mira evropiane. Turneu Final i Ligës së Kampionëve po luhet […]

Pionieret e Shqiponjës kualifikohen në finale

Hendbollistet e reja të Shqiponjës do të luajnë në finale të Ligës së Pioniereve. Shqiponja të dielën në Gjakovë kaloi Prishtinën në gjysmëfinale duke e mposhtur me shifrat 29:19. Pjesa e parë përfundoi 9:7, kurse e dyta 18:14. Orgesa Gola udhëhoqi skuadrën gjakovare me 9 gola. Nga 8 i shënuan Medina Musa e Jonesa Bajrami. […]

Ferizaj në finale te pionieret

Ferizaj është finalisti i parë në Ligën e Pioniereve të Kosovës në hendboll. Të dielën në Gjakovë në gjysmëfinalen e parë, Ferizaj e mposhti Samadrexhën me rezultat 25:22.Pjesa e parë përfundoi 8:6 për ferizajaset, pjesa e dytë 17:13, ndërsa në fund dallimi ishte tri gola.Sumea Sadiku i shënoi 7 gola për Ferizajn, ndërsa Olta Hoxha […]