Kreuzlingeni i pafat, humb me gol në sekondën e fundit

Kreuzligenit të shumë reprezentuesve të Kosovës i ka munguar fati për fitoren e parë në Superligën e Zvicrës në hendboll. Të dielën Kreuzligeni luajti me Baselin dhe humbi me rezultat 29:28. Baseli golin e fitores e ka shënuar në sekondën e fundit nga penalltia. Kreuzligeni ka pasur përvojë prej 16:13 pas pjesës së parë, por […]

Besa Famgas e fiton turneun “Jeton Tërstena – Tota”

Besa Famgas e ka fituar turneun memorial “Jeton Tërstena – Tota”. Turneu kushtuar dëshmorit Jeton Tërstena është zhvilluar për dy ditë në Vushtrri.Në finale, të dielën, Besa e Pejës e mposhti Trepçën me rezultat 35:19. Rezultati pas pjesës së parë ishte 20:8. Ndërkohë për vend të tretë u takuan Vushtrria e Prishtina. Me një gol […]

Besa e Trepça në finale të turneut “Jeton Tërstena”

Të shtunën në Vushtrri janë luajtur ndeshjet gjysmëfinale të turneut memorial “Jeton Tërstena – Tota”. Ndeshjet janë luajtur në palestrën që e mban emrin e këtij dëshmori. Në gjysmëfinalen e parë janë takuar Vushtrria dhe Besa Famgas, ndërsa fitore kanë shënuar pejanët me rezultat 31:26. 16:13 në të mirë të Besës ishte rezultati i pjesës […]