Ulpiana, kampione në Ligën e Parë te hendbollistet

Ka përfunduar stinori vjeshtor edhe në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll (vajzat). Në pozitën e parë do të dimërojë Ulpiana, që ka fituar tetë ndeshjet e pjesës së parë të kampionatit. Ulpiana ka lënë prapa Dritën e Gjilanit, që është e dyta me 12 pikë.Pasojnë Vjosa, KEK-u, Prizreni, Deçani, Trepça, CLICK e Llapusha.Ulpiana […]

Jusuf Gërvalla fiton në Samadrexhë

Jusuf Gërvalla ka fituar pikë të rëndësishme të dielën. Në udhëtim, përkatësisht në Samadrexhë, skuadra deçanase ka fituar me rezultatin 34:30.Ndeshja Samadrexha – Jusuf Gërvalla i ka takuar javës së nëntë, të fundit të stinorit vjeshtor në Superligën e hendbollisteve.Ndeshjen më mirë e hapën mysafiret, por vendaset u kthyen për të barazuar 12:12. 17:16 për […]

Vushtrria fiton derbin me Kastriotin

Vushtrria e ka fituar ndeshjen e fundit të javës së dhjetë në Superligën e Kosovës në hendboll. Të dielën mbrëma, Vushtrria fitoi ndaj Kastriotit të Ferizajt me rezultat 32:26. Vendasit nisën më mirë ndeshjen dhe krijuan epërsi bindëse. Pas 30 minutave lojë rezultati ishte 16:10.Vushtrria mbajti epërsinë konstante edhe në pjesën e dytë, për të […]

Garë interesante te kadetet, Kastrioti kampion vjeshtor

Në vjeshtë garë të fortë kanë zhvilluar edhe hendbollistet e grupmoshës së kadeteve. Dhe gara për titull vazhdon në stinorin pranveror, ndërsa do të jetë intertesante dhe dramatike deri në fund.Tri skuadra kanë bilanc prej shtatë fitore e dy humbje. I pari është Kastrioti me 14 pikë, sa i kanë edhe Shqiponja e Ferizaj.Menjëherë prapa […]

Drita, kampione vjeshtore në Ligën e Parë

Ka përfunduar gara për këtë vit edhe në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll (meshkujt).Kampione vjeshtore është skuadra me shumë traditë nga Gjilani, Drita.Drita ka pasur vështirësi për disa vjet, ndërsa ka shpresë se po kthehet në rrugën e duhur.Gjilanasit kanë fituar të gjitha shtatë ndeshjet dhe udhëheqin me 14 pikë. Samadrexha është e […]